Reklam

Reklam Zaman Planlaması

Reklamınızın müşteriler tarafından internette yapılan her aramada gösterilmesini istiyor olabilirsiniz. Reklamınızın yalnızca belirli günlerde veya müşteri sorgularını yanıtlamaya hazır olduğunuz iş saatleri içinde gösterilmesini istiyor da olabilirsiniz.

 
 

İşleyiş şekli

Reklam zaman planlamasını aşağıdakileri yapmak için kullanabilirsiniz:

  • Reklamlarınızın hangi saatlerde veya haftanın hangi günlerinde gösterilmesini istediğinizi belirtebilirsiniz.
  • Teklif ayarlamalarını tekliflerinizi belirli gün ve saatlerde yükseltecek veya düşürecek şekilde düzenleyebilirsiniz.

Google Ads kampanyalarınız varsayılan olarak “Tüm gün” reklam gösterecek şekilde ayarlanmıştır. Diğer bir deyişle, reklamlarınız her bir takvim günü boyunca gösterilmeye uygundur. Zaman planlamasında belirtilen saat veya günde anahtar kelimeleriniz için hiç kimsenin arama yapmaması durumunda reklamlarınızın gösterilmeyeceğini unutmayın. 

Örnek

Alaska’da köpekli kızak turları düzenleyen bir işletmeniz olduğunu varsayın. Reklam zaman planlaması sayfasında “Gün ve Saat” performansınızı görüntülediğinizde, reklamlarınızın Salı günleri sabah 08:00 ile 11:00 arasında, televizyonda Aşırı Soğuk Yerler programı gösterilirken en iyi sonucu elde ettiğini gördünüz. Reklam zaman planlamanızı, Salı günleri reklamlarınız yalnızca bu saatler arasında gösterilecek şekilde ayarlamaya karar verdiniz.

Kaynak : https://support.google.com/google-ads/answer/2404244?hl=tr&ref_topic=3121773

Author


Avatar